Logo

mub-copie-2

MUB: Türkiye halklarını sarayın darbesine karşı direnmeye çağırıyoruz

by / 0 Comments / 64 View / November 4, 2016

Türkiye Cumhuriyeti devleti tekçi zihniyetini ve soykırımcı siyasetini halklara şiddet yoluyla dayatmaya devam etmektedir. 3 Kasım 2016 tarihinde Türkiye halkları ve dünya kamuoyu bir kez daha Erdoğan’ın anti demokratik ve insanlık dışı uygulamalarına tanık oldu. Halkların iradesiyle demokratik bir mücadele veren HDP’nin eşgenel başkanları Sayın Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile çok sayıda parlamenter bulundukları evlerinin kapıları kırılarak gözaltına alınmışlardır. 15 Temmez 2016 tarihinde yapılan askeri darbe girişiminden hemen sonra, darbecilerin bastırılmasıyla birlikte demokratik mühalefete yönelik karşı bir darbe geliştirildi. Bu darbenin başı olan ve Halifelik, Sultanlık gibi çağı ve modası geçmiş makamlara heveslenen Recep Tayyip Erdoğan ve onun emrindeki AKP, MHP ile devletin diğer kurumlarıdır. Son üç ayda muhalif onlarca basın-yayın organı kapatıldı. Yüzlerce akademisyen, gazeteci, aydın, siyasetçi, kadın kurum temsilcileri cezaevlerine konuldular. Türkiyede tek ses ve kapkara bir renk yaratılmaya çalışılmaktadır. Milyonların iradesini temsil eden ve demokratik siyaset yapan Halkların Demokratik Partisine ve Türkiyede özgürlükten yana olan herkese karşı, insanlığın tahammül edemiyeceği kirli bir savaş yürütülmektedir. AKP, MHP ve Ergenekoncuların koalisyonuyla gerçekleştirilen faşist darbeyle hukuk, insan hakları, düşünce özgürlüğü ve insani tüm değerler ayaklar altına alınmaktadır.

ABD, Rusya, Avrupa Birliği ülkeleri ile dünyanın diğer ülkeleri, Türkiye’deki bu anti demokratik gidişata karşı sessiz kalmaları, Erdoğan ve onun suç ortaklarını cesaretlendirmektedir. Bilinmeli ki Erdoğan’ın miras aldığı ve temsil ettiği zihniyet sadece Ortadoğu için değil bütün dünya için tehlikelidir. Çünkü soykırım siyasetini devam ettirerek amaçlarına ulaşabileceğini hayal etmektedir. Ancak Erdoğan’ın estirdiği terör ve gerçekleştirdiği zulme karşı hiçbir halk ve onurlu insanlar boyun eğmeyeceklerdir. Halkları yokederek varlığını sürdürmeye çalışan Türkiye’deki ırkçı ve dinci faşistler bilmelidirler ki, yokoluşun eşiğine getirdikleri Süryani-Asuri-Arami-Keldani halkının mücadelesi ergeç birgün onları mahkûm edecektir. Halklar el ele verdiklerinde de bu faşist rejimin oyunları bozulacak ve sonuda gelecektir.

Bethnahrin Ulusal Konseyi (MUB) olarak, her türlü faşist gerici ve darbeci zihniyete karşı mücadelemizi her alanda yükselteceğiz. Erdoğan’ın emrindeki faşist AKP hükümetinin sistematik bir şekilde gerçekleştirdiği darbeyle, halkların iradesi tutsak alınmaya çalışılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, HDP, basın-yayın ve demokrasiden yana olan herkese karşı başlattığı siyasi soykırım operasyonlarını şiddetle lanetliyor ve halkımızı ile insanlık değerlerinden yana olan herkesi Erdoğan’ın diktatörlüğündeki faşist rejime karşı direnmeye çağırıyoruz.

– Yaşasın halkların özgürlük direnişi

 

Bethnahrin Ulusal Konseyi MUB

Başkanlık Kurulu

04.11.2016

Your Commment

Email (will not be published)