Logo

mub-copie-2

MUB: Bethnahrin ve dünya kadınlarının 8 Mart mücadelesini selamlıyoruz

by / 0 Comments / 90 View / March 8, 2018

Bethnahrin ve dünya kadınlarının özgürlük mücadelesi ezilen halklara güç vererek egemenlerin sömürü sistemine baş kaldırarak tanımamaktadırlar. 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü vesilesi ile düzenlenen eylem ve etkinlikler her yıl büyüyerek genişlemektedirler. Toplumun demokratikleşmesi ve adaletin yeryüzünde hakim olması için kadının eşitlik mücadelesi, günümüzde büyük bir etkiye sahip olmuştur.

Çağdaş ulusal kurtuluş mücadelemizin çıkışı ile birlikte Süryani-Asuri-Keldani-Arami halkımızın kadını da ön saflarda yer alarak yeni bir tarih yazmaktadır. Siyasal örgütsel ve askeri alanlarda kendi özgür iradesini ortaya koyarak dünya kadınları ile birlikte el ele vererek, tavrını ortaya koymuştur. İŞİD vahşet örgütünün ve tüm soykırımcı kadın ve insanlık düşmanı güçlerin zihniyetine karşı büyük bir cesaret, güven ve moral kaynağı olmaya başlamıştır. Bethnahrin kadını HNB öncülüğünde yaptığı çıkış halkımız içinde, büyük bir yankıya ve bilinçlenmeye yol açtığı gibi özgürlükten yana olan herkesin takdirini de kazanmaktadır. Sömürüye, ayrımcılığa, köleliğe baş kaldıran özgür kadın kişiliği halkımızın ulusal mücadelesine direnişçi bir ruh katmaktadır. Bethnahrin Kadın Birliği HNB, Bethnahrin Kadın Savunma Güçleri HSNB ile mücadelemiz çağdaş bir nitelik çoğulcu bir sistem ve demokratik bir yönetim felsefesini pratikte hayata geçirmiştir. Ortadoğu’daki ırkçı, dinci tek tipçi inkârcı ve soykırımcı güçlere karşı verilen mücadelede halkımızın kadınları da özgürlük silahıyla kuşanarak tarihsel ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirmektedirler.

8 Mart dünya kadınlarının ortak direniş ve örgütlenme bayrağıdır. Bethnahrin kadını bu bayrağı faşist işgalcilere karşı verdiği mücadele ile yükseltmektedir.8 Mar vesilesi ile HNB öncülüğünde mücadele veren halkımızın ve özgür bir yaşam için dünyanın her yanında sömürüye karşı sesini yükselten tüm emekçi kadınların ortak direniş günü olan 8 Mart gününü selamlıyor ve kutluyoruz.

MUB Başkanlık Kurulu
08.03.2018

Your Commment

Email (will not be published)